Instalace pro celé generace

Měď se používá při instalaci rozvodů již přes půl století a její trvanlivost a bezpečnost je již dávno prokázána.

Otopná zařízení se obvykle během jednoho nebo dvou desetiletí zcela obmění, a tak tomu bylo ještě před přechodem k čistým energiím a před nárůstem povědomí o energeticky efektivní výstavbě a rekonstrukcích. Oproti tomu rozvody topné a teplé pitné vody budovou lze často využít po mnoho dalších desetiletí. Tedy alespoň v případě, že jsou provedeny z osvědčeného materiálu - mědi. Měď se totiž používá při instalaci rozvodů již přes půl století a její trvanlivost a bezpečnost je již dávno prokázána.

0398.jpg

Měď je instalační materiál nepřetržitě používaný ke spolehlivému rozvodu vody po tisíce let. Její první známé použití je datováno již od r. 2 750 před naším letopočtem v Abusirově chrámu v Egyptě. Důkaz římských měděných vodovodních systémů můžeme ještě vidět v Pompejích a Herkulaneu, městech, zničených při erupci Vesuvu v r. 79 našeho letopočtu.

Měděné trubky nejsou citlivé na teplo ani chlad a na rozdíl od jiných materiálů nezkřehnou ani se nepoškodí ohněm. Uvnitř měděných trubek se časem vytváří ochranný povlak, který je chrání proti korozi. Každý dodavatel také sortiment mědi zná a ví, jak s ním pracovat. Měděné trubky lze spojovat klasicky pájením na tvrdo nebo moderními lisovanými spoji. Jedná se o standardní produkty, které jsou vždy dostupné, nezávisle na nějakém výrobci. To znamená, že majitelé domů mají jistotu, že pro opravy nebo rozšíření stávajících rozvodů budovy je vždy k dispozici ten správný produkt.

tube_1.jpg

Trvale bezpečné a ověřené řadou desetiletí: Měděné rozvody topení a pitné vody.

Share >