Lepší hygiena díky mědi

Měděné trubky a spoje prokázaly v domovních rozvodech svou vhodnost a současně nabízí mnoho výhod.

Téma hygieny pitné vody se díky německé novele normy o pitné vodě v roce 2012 dostala více do povědomí veřejnosti. Budovy se třemi nebo více byty musí striktně nechat pravidelně kontrolovat kvalitu vody a bezpečnost rozvodů příslušnými orgány, s cílem zjistit případné ohrožení zdraví již v raném stadiu.

Měď garantuje hygienu

Majitelé soukromých domů takovou povinnost provádět kontroly nemají. Ale i jim lze doporučit, aby tak činili, pokud chtějí mít zajištěné bezpečné a skutečně hygienické rozvody vody. Měděné trubky a spoje prokázaly v domovních rozvodech svou vhodnost a současně nabízí mnoho výhod. Měď také neuvolňuje do vody žádné látky, jako jsou například změkčovadla, a měděné trubky jsou hermeticky těsné a zamezují průniku nežádoucích pachů a materiálů zvnějšku. Díky odolnosti mědi vůči vysokým teplotám lze také rozvody, vyrobené z tohoto materiálu, bez problémů dezinfikovat, kdyby vznikla taková nutnost. Více informací: Pitná vodaLegionella v pitné vodě a Kvalita pitné vody

Slider_rame_per_acqua_potabile.jpg

Chceme se bezvýhradně spolehnout na kvalitu naší pitné vody.

Čistě měděné rozvody může udržovat a rekonstruovat každý instalatér

Ať už pájené nebo lisované spoje: Měděné trubky jsou standardizované produkty, s nimiž umí pracovat každý instalatér. Při rekonstrukci nebo opravě rozvodů vody můžete zavolat kteréhokoli sanitárního pracovníka, aby udělal svou práci. Měděné součásti lze také bez problémů vzájemně kombinovat a to bez ohledu na výrobce, takže nehrozí, že by nějaké díly nebyly k dispozici.

shutterstock_90629740-_installateur.jpg

Měděné trubky zaručují spolehlivost rozvodů budovy a může je instalovat každý instalatér.

Informační blok:

Od sklepa až po střechu: Měď v domě

Moderní budovy jsou zasíťované. Pitná voda, plyn, topení, elektřina a komunikační linky prostupují budovu jako hustý žilní systém. Měď je vhodná téměř pro všechny aplikace, od sklepa až po střechu. Měděné dráty vedou elektřinu; měděnými trubkami protéká pitná i topná voda, plyn a napájení hasicích sprinklerů; okapy a svody odvádějí déšť dolů a pryč. Tento kov hraje také důležitou roli při zachytávání solární energie.

cdc_tap.jpg

Užívejte si bezstarostně vody: Měděné rozvody zajišťují hygienu.

Share >

Jaká by měla být dobrá instalace?

Dlouhodobě správně fungující technická zařízení budov nejsou jen otázkou finančních výpočtů a návratnosti, ale především bezpečnosti. Důležitý faktor při výběru materiálu může být i to, že v případě požáru měděné trubky nejsou hořlavé a nezpůsobují při požáru jedovaté plyny. Výběr kvalitního materiálu, dobrý projekt a odborná instalacepravděpodobnost poruchy minimalizují. Takový postup se jistě vyplatí, i když v počáteční investici může být mírně dražší.