Od instalací rozvodů k domácím dekoracím: měděné trubky přicházejí!

Chcete po dokončení vašich instalatérských prací přetvořit obyčejnou měděnou trubku ve stylový svícen nebo starobylý stolek? Přesně to provádí návrháři a kutilové všeho druhu a své tipy sdílí online. Poddajné a modulární měděné potrubí je pro tento dekorativní trend obzvláště vhodné. Pojďme se podívat na kreativitu některých výtvorů z "červeného kovu".

Brusel, 28. května 2013 – měď, milovaná nejlepšími návrháři, přitahuje také pozornost domácích tvůrců dekorací. Měděné potrubí, uznávané pro své technické i estetické vlastnosti a patřící mezi potrubními materiály v Evropě na první místo, se stále více proměňuje ve snadno vytvářené dekorativní prvky domácí výroby. Špičkové trubky světa instalatérů vystupují ze stínu!

Ve formě trubek lze měď řezat, sestavovat nebo spojovat tak, aby vytvořily originální, jedinečné předměty nebo kusy nábytku. České zvonkohry, průmyslové svícny či dokonce starobylé stolky: designéři netrpí nedostatkem nápadů a rádi se o ně podělí. Chcete-li se dozvědět, jak si tyto předměty sami vytvořit, najdete na specializovaných webových stránkách rychle rostoucí počet výukových postupů a návodů jak na to. Jaké jsou nezbytné podmínky pro výrobu těchto domácích výtvorů? Měděné trubky, pár kutilských nástrojů a něco času a nadšení! Dokonce i úplní začátečníci si mohou doma vyzkoušet vlastní design.

Měděné trubky, velmi poddajné a snadno dostupné, lze snadno tvarovat a kombinovat s jinými materiály, jako je dřevo, sklo nebo dokonce tkaniny. Instalatérům dobře známé antimikrobiální vlastnosti a houževnatost mědi jsou další výhodou zdravých a trvanlivých dekorací. Svou nezaměnitelnou barvou poskytuje měď všem místnostem v domě dotek entuziasmu. A co víc, je plně recyklovatelná, takže 42% mědi, používané v Evropě, pochází z recyklovaného kovu. Měď je tak v souladu s duchem odpovědnosti domácí tvorby.

Pro ilustraci tohoto nového trendu představujeme výběr tvorby z měděných trubek, spolu s návody, jak na to: ručně vytvořené dekorační předměty lze obdivovat, kopírovat nebo přizpůsobit nekonečným množstvím způsobů!

Pop artový odkládací stolek

Stolek z měděných trubek od Brittany Watson Jepsenové

Chcete si rychle upravit starý odkládací stolek? S mědí není nic jednoduššího! Jak nám Brittany Watson Jepsenová ukazuje, potřebujete jen několik měděných trubek a kus nábytku, který má na kahánku, získá nový stylový vzhled.

Žlutá barva přináší mihotavý lesk známého "červeného kovu". Trvanlivá a 100% recyklovatelná měď přináší okoukanému nábytku nový život.

Jak na to?
Více informací na: http://www.thehousethatlarsbuilt.com/
Návrh: Brittany Watson Jepsenová
Foto: © Brittany Watson Jepsenová / Hilda Grahnatová

ds_6_6_diy_brittany_copper_table_overviews_brittany_watson_jepsen_hilda_grahnat.jpg

Dvoubarevný držák nádobí

Měděný držák nádobí od Style Me Pretty

Tento jednoduchý, ale praktický držák nádobí lze použít k zavěšení předmětů v kuchyni, dílně nebo komoře – jinými slovy, umožní ukládat věci přehledně, na očích!

Na povrch lze aplikovat domácí roztok ze soli a citrónové šťávy, urychlující přirozený proces oxidace mědi, což vede k mandlově zelené barvě. Tento teplý, proměnlivý odstín je připomínkou toho, že měď je živý materiál.

Jak na to?
http://www.stylemepretty.com/
Návrh: Style Me Pretty
Foto: © White Loft Studio

diy-pot-rack_-_s_white_loft_studio.jpg

Industriální svícny

Industriální svícen domácí výroby od Rebeccy J. Murrayové

Tyto svícny, uříznuté z obyčejných měděných trubek, poskytují v salónku nebo jídelně příjemné, uklidňující světlo.

Jednoduché, trvanlivé svícny, které plně využívají trvanlivosti mědi a jejich kombinace s dřevěnou základnou zajišťuje dotek přírody.

Jak na to?

Více informací na: http://www.adailysomething.com/
Návrh: Rebecca J. Murrayová
Foto: © Rebecca J. Murrayová

copper_candleholder5-_rebecca_j_murray.jpg

Elegantní a praktické kuchyňské háky

Měděné kuchyňské háky od Veronicy Sheafferové

Tyto snadno vyrobitelné měděné háky dodají každé kuchyni industriální a retro nádech. Vysoko zavěšené, jsou ideální pro vytvoření většího prostoru v malých místnostech, jimž zároveň dodávají nový, individualizovaný vzhled.

Díky svým antimikrobiálním vlastnostem přispívá měď ke zlepšení hygieny.

Jak na to?
Více informací na: http://myhandsmadeit.com/
Návrh: Veronica Sheafferová
Foto: © Veronica Sheafferová

pot-rack-hooks-diy-copper-tubing_-s_veronica_sheaffer.jpg

Česká zvonkohra

Měděná zvonkohra od Chica and Jo

Toužíte po malém kouzlu? Tato měděná zvonkohra nabízí jednosměrnou jízdenku do světa vašeho dětství. Několik měděných trubek, malý kousek provázku, dřevěná základna... a voilà! Naučíte vaši zahradu zpívat!

Ideální jako venkovní dekorace, jejíž měď mění barvu v rytmu ročních období, stejně jako vegetace.

Jak na to?
Více informací na:  www.chicaandjo.com
Návrh: Chica and Jo
Foto: © ChicaAndJo.com

copper_wind_chimes_tubes_11_-s_chicaandjo.com_.jpg

Etnický náhrdelník

Náhrdelník Rose Gold od PS I Made This

Nůžky, stuha a měděné fitinky: s PS I Made This je to vše, co potřebujete k vytvoření vlastního originálního etnického náhrdelníku.

Červené tóny mědi tvoří jemnou hru světla, kontrastující s černou stuhou.

Jak na to?
Více informací na: http://psimadethis.com/
Návrh: PS I Made This
Foto: © PS I Made This

panorama-s_ps_i_made_this.jpg

Share >