Ušetřete prostor díky velmi tenkým měděným trubkám

A nyní jsou k dispozici systémy s velmi tenkými měděnými trubkami, pro které není podlahu potřeba téměř vůbec zvýšit.

Podlahové vytápění je v nových budovách v současnosti prakticky standardem. Sálavé teplo podlahy vytváří v místnosti menší turbulence vzduchu a zpříjemňuje vnitřní klima. Můžete díky němu také skoncovat s volně stojícími radiátory, což vám při plánování interiéru poskytuje více svobody. I při rekonstrukci staré budovy lze instalovat pohodlné panelové vytápění. A nyní jsou k dispozici systémy s velmi tenkými měděnými trubkami, pro které není podlahu potřeba téměř vůbec zvýšit. To znamená, že je potřeba obětovat jen malou část stávající světlé stropní výšky.

radiante_moduli_rame.jpg

Modernizace: V současnosti se nízkoprofilové podlahové topné systémy realizují velmi tenkými, opláštěnými měděnými trubkami.

Topný panel rychleji reaguje

Efektivita podlahového vytápění závisí na různých faktorech. Důležitou roli hraje volba materiálů. Měď zde jako tradiční materiál nabízí různé výhody. Je dobře známá jako vynikající tepelný vodič; vlastnost, která má významný vliv na systém podlahového vytápění jako celek. Kovový materiál jako je měď, která je vzhledem ke své tepelné vodivosti používána ve výměnících tepla např. solárních systémů, nabízí ve srovnání s jinými materiály rozhodující výhody, jelikož vysoká tepelná vodivost vede k lepšímu tepelnému výkonu. Existuje však další důležitý faktor energetické účinnosti topného systému, kde měď představuje výhodu, ale kterého si řada majitelů domů ani instalatérů není vědoma: provoz oběhového čerpadla topení.

underfloor_2.jpg

Měděné potrubí pro moderní podlahové vytápění se rychle a snadno instaluje.

Efektivní provoz oběhového čerpadla

V rozvodu z nekovových trubek je čerpadlo, oproti rozvodu z mědi, mnohem více zatíženo přepravou vody do všech připojených místností. V místech spojů se plocha průřezu neměděných trubek výrazně snižuje; tato zúžení se u měděných trubek nevyskytují. Čerpadlo kvůli tomu spotřebuje pro dopravu topné vody neměděnými potrubními rozvody téměř dvakrát tolik energie, než u měděných trubek. Více informací je k dispozici: Měděné topení zútulní váš domov

Informační blok:

Stěnové vytápění: Spolehlivě zjistitelná měď.

Stěnové topení je alternativou k instalaci podlahového vytápění. Mějte však na paměti, že u ohřívaných povrchů stěn nelze mít žádné velké kusy nábytku, jako jsou nástěnné skříně. Také pokud chcete pověsit obrázky, musíte se ujistit, že hřebíkem neprorazíte topnou trubici. Nalezení nekovových potrubí je obtížné. Na druhou stranu měděné trubky lze snadno lokalizovat pomocí jednoduchého detektoru kovů, koupeného v obchodu pro kutily. Více si o použití červeného kovu v obývacím prostoru můžete přečíst zde: Systémy měděného vytápění nyní k dispozici jako sestava do stěny a Topení

wall copper

Tenké měděné trubky pro stěnové vytápění lze rychle namontovat.

Share >

Efektivní stěnové vytápění pro větší pohodlí a úsporu - technika topných stěn s měděnými trubkami dorazila do Evropy! Tato technologie a její efektivita vychází z řešení, které již prokázalo svou účinnost jako nízkoteplotní podlahové vytápění. Varianta vytápění stěn nabízí způsob, jak v domácnosti zlepšit energetickou účinnost a může být cenná u nízkoenergetických budov. Vytápění stěn lze přizpůsobit většině projektů a díky nízké provozní teplotě a vynikající tepelné vodivosti mědi dokáže uspořit energii. Měděný systém vytápění stěn také nabízí vysokou hodnotu, pokud jde o komfort a kvalitu ovzduší interiéru. A konečně trvanlivost a nepropustnost mědi zaručují mnoho let provozu bez nutnosti jakékoli rutinní údržby.
10/11/2014