Zchlaďte si hlavu mědí

Měď v klimatizačních jednotkách zabraňuje růstu bakterií.

Vysoké teploty horkých letních dnů již nejsou výjimkou ani v našich mírných zeměpisných šířkách. Mnoho současných nových domů je proto již plánováno se systémem klimatizace, aby si jejich obyvatelé během parného léta mohli zachovat chladnou hlavu. Dokonce i majitelé starších domů se častěji rozhodují dovybavit své domovy klimatizací. Ovšem každý klimatizační systém vyžaduje údržbu. Mnoho majitelů aut ví, že pokud klimatizace, tvořící v dnešní době prakticky standardní výbavu vozu, není pravidelně udržována, může po zapnutí zavanout do auta nepříjemný zápach.

chigo_cu_aircon_web.jpg

Klimatizační zařízení nejsou jen luxus pro horké dny

Měď v klimatizačních jednotkách zabraňuje růstu bakterií

Proč klimatizační jednotka zapáchá? Na chladných částech uvnitř kondenzuje voda. Shromážděná vlhkost podporuje růst plísní, bakterií a jiných choroboplodných zárodků. Nejde jen o to, že to páchne; bakterie v systému domácí klimatizace mohou znamenat také problém pro vaše zdraví.

Důležitým faktorem jsou kromě pravidelné údržby také použité materiály. Pokud jsou vnitřní části zhotoveny nikoli z hliníku, jako je tomu u většiny nejlevnějších systémů, ale z mědi, usazuje se na nich mnohem méně bakterií nebo plísní. Je tomu tak proto, že měď má antimikrobiální vlastnosti. Ve srovnání s hliníkovými lamelami se bakteriální růst uvnitř měděného systému sníží až o 99,99 procent a růst plísní až o 99,7 procent. Více informací o použití mědi v klimatizační technice a jinde v domácnosti najdete zde: Chlazení a klimatizace

aircon.jpg

Protože má měď antimikrobiální vlastnosti, brání mikrobiální kontaminaci klimatizačních systémů.

Dobré vedení tepla zajišťuje vyšší energetickou účinnost

Skutečnost, že měď je mezi kovy bezesporu jedním z nejlepších tepelných vodičů, ji činí velmi zajímavou pro použití v chladících technologiích. Tento červený kov má tak přímý vliv na energetickou účinnost klimatizačních jednotek a jejich ekologickou šetrnost. I když jsou klimatizační jednotky s měděnými vnitřnostmi trochu dražší, při nákupu stojí za to se na ně zeptat.

Informační blok:

Teplo, chlad, měď.

10-good-reasons-2.jpg

Měď výborně snáší teplotní extrémy.

Měď výborně snáší teplotní extrémy. Tento kov bez úhony odolá velkému teplu i extrémně nízké teplotě. Jak teplota klesá, tvrdost a tažnost mědi se ještě zvyšuje, zatímco mnoho jiných materiálů reaguje zkřehnutím a tím pravděpodobněji prasknou. Tyto vlastnosti také z mědi dělají dlouhodobě preferovaný materiál pro chladící a klimatizační techniku. Více informací je k dispozici: Vynikající vextrémních podmínkách

tubo-acr.png

Vzhledem ke své dobré tepelné vodivosti se měď výborně hodí pro použití v chladících technologiích.

Share >