Normalizované a zaměnitelné

tvarovky8_1.jpg

S měděnými trubkami a tvarovkami se dobře pracuje, umožňují snadnou instalaci rozvodu. Jde o technologii obecně rozšířenou, používanou po celá desetiletí. Také i novější inovace, jako lisovací technika bez použití plamene je velmi snadná, lze se ji rychle naučit.

Je celá řada spojovacích technologií které jsou vhodné pro rozvody plynu, například spoje kapilárně pájené natvrdo, lisované spoje a svěrné spoje.

Měděné rozvody jsou univerzální, mohou být použity pro všechny typy médií: pro vnitřní rozvody plynu, pro rozvod studené i teplé vody, ústřední i etážové vytápění, chladící systémy, medicinální plyny, pro průmyslové aplikace, solární vytápění, pro protipožární sprinklery. Takže – jeden dodavatel může provést všechny druhy rozvodů v celém domě.

 

tvarovky8_2.jpg

 Měděné trubky a tvarovky se snadno dají nakoupit, protože jsou normalizovány a vyráběny podle evropských norem. Proto tyto měděné komponenty jsou a budou upotřebitelné i když jsou vyráběny ve výrobních závodech po celém světě. Také technologie jejich montáže je všude stejná.

Oproti tomu plastové anebo vícevrstvé trubky mohou být použity pouze jako systém, nabízený určitým dodavatelem. Kdo ale zaručí, že určité plastové trubky budou za 5 let ještě vyráběny?

5.jpg

Kdo také zaručí, že ostatní speciální komponenty (zejména bezpečnostní), s nimiž teprve vícevrstvé trubky tvoří použitelný systém, budou v této době k dispozici? Je zřejmé, že pro ulehčení práce projektantů, montážních pracovníků, pracovníků v údržbě a revizních techniků by měly být používány takové komponenty, které jsou normalizované, certifikované a které jsou kdykoliv k dospozici.

tvarovky8_3.jpg

tvarovky8_4.jpg

Share >