Přednosti, oceňované odborníky

9.jpg

Hlavní technické důvody – zeptejte se vašeho instalatéra.

Při znalosti všech technických výhod, které nabízí měděný systém, profesionální instalatéři velmi rádi pracují s tímto systémem a instalují si jej ve svých vlastních domovech. Vedou je k tomu tyto dobré důvody:

  • Měděný rozvodný systém se snadno instaluje. Existuje řada spojovacích technologií (pájení naměkko, pájení natvrdo, lisované spoje, zásuvné spoje, svěrné spoje), všechny jsou osvědčené, spolehlivé a umožňují rychlou instalaci.
  • Nízké tlakové ztráty v rozvodu: Nedochází ke zúžení průřezu při napojení tvarovek vlivem vložek, tak jak tomu je u plastových systémů. Takto vytvořené redukce u plastových systémů vyvolávají tlakové ztráty a na jejich pokrytí spotřebuje čerpadlo více energie.
  • Menší prostor, potřebný pro instalaci. Měděná trubka snese mnohem větší provozní tlak a umožňuje vysoké průtoky při malém vnějším průměru.
  • Malý koeficient tepelné roztažnosti, vysoká odolnost proti korozi, hygiena, nedochází ke stárnutí nebo ke zhoršení mechanických vlastností,…

…s tak mnoha pozitivními vlastnostmi bude měď hrát svoji úlohu v rozvoji udržovatelných staveb a to zejména u rozvodů vody a ve vytápěcích systémech.

Share >