Proč měď? - úvod

tvarovky4.jpg

Měděné trubky jsou již dnes u nás standardním instalačním materiálem pro rozvody plynu, ústřední, podlahové a solární vytápění a pro rozvody teplé a studené vody. Je to materiál, který požadují zákazníci investoři a který upřednostňují profesionální instalatéři.

Popularita mědi je založena na kombinaci jejích unikátních vlastností. Výrobky z mědi jsou odolné, spolehlivé, odolné proti vysokým teplotám, jsou nehořlavé odolné proti korozi. Jsou vyráběny ve vysoké kvalitě, v normalizovaných řadách. Umožňují použití vysokých průtokových rychlostí, mají dlouhou životnost a jsou 100 % recyklovatelné.

Nejnovější způsob spojování měděných trubek bez použití plamene (např. lisované spoje) nabízí snadnou instalaci a vysokou úroveň bezpečnosti, bez újmy na kvalitě a spolehlivosti.

Měděné trubky a tvarovky vytvořily systém, který přepravuje kapaliny a plyny ve většině domácností v Evropě. Obzvláště pro rozvody plynu je měď ideálním materiálem. Snadný způsob spojování, snadná montáž, snadná dostupnost materiálu, naprostá kompatibilita trubek a tvarovek a vysoká životnost dělá z mědi hospodárnou volbu.

1.jpg

Podívejme se ale nyní společně na jednotlivá uvedená kritéria, abychom mohli objektivně posoudit postavení měděných rozvodů ve vztahu k jiným nabízeným systémům, abychom mohli posoudit, zda přízeň našich zákazníků je z naší strany opravdu zasloužená.

Protože jsme jako první v pořadí uvedli rozvody plynu, začneme s posouzením jedné z nejdůležitějších vlastností a to je odolnost proti požáru a proti vysokým teplotám.

Share >