Jaká by měla být dobrá instalace?

 
minosegicsovezetek_01.gif

Pokud se chceme cítit ve vlastním bytě dlouhodobě pohodlně a bezpečně, měly by zvolené stavební materiály splňovat hledisko odborné, kvalitativní, estetické i účelové. Použití nekvalitního materiálu například pro rozvody vody může zapříčinit poruchu vedoucí až k zatopení bytu. Taková porucha často znamená značné znečištění bytu a např. i nutnost odstranit obklady ze stěn. Značné materiální škody včetně zranění mohou způsobit i poruchy plynového rozvodu.

Nejvhodnější materiál pro všechny rozvody nemusíme dlouho hledat. Problémy vyřeší rozvody z měděných trubek, které představují špičkovou kvalitu ve stavebnictví. Pokud máme v bytě rozvody pitné vody, teplé vody, vytápění a plynu z měděných trubek, můžeme si být jisti, že tyto rozvody se vyznačují dlouhou životností, spolehlivostí, bezpečností a nezatěžují životní prostředí.

Dlouhodobě správně fungující technická zařízení budov nejsou jen otázkou finančních výpočtů a návratnosti, ale především bezpečnosti. Důležitý faktor při výběru materiálu může být i to, že v případě požáru měděné trubky nejsou hořlavé a nezpůsobují při požáru jedovaté plyny. Výběr kvalitního materiálu, dobrý projekt a odborná instalace pravděpodobnost poruchy minimalizují. Takový postup se jistě vyplatí, i když v počáteční investici může být mírně dražší.

Výhody pro majitele bytu a domu jsou jednoznačné – stavitel, který volí měděné trubky, volí kvalitu, dlouhou životnost, bezpečný provoz a ochranu životního prostředí!

Share >