Stěnové vytápění a chlazení využívající měděné trubky

Využitím mědi ušetříte až 2-3° C a 18% za topení se stejným komfortem!


Předem tvarované měděné meandry, připevněné k sádrokartonu

Systémy stěnového vytápění pracují na stejném principu jako systémy podlahového vytápění, s velmi nízkými teplotami vody a krátkou dobou odezvy. Stěna se stává nízkoteplotním bezprůvanovým radiátorem, který hřeje jemným sálavým teplem a poskytuje příjemné pobytové prostředí. Lepší rovnoměrnost teplot povrchů stěn a přímé sálání tepla vyzařováním umožňují bez omezení komfortu snížit teplotu vzduchu v místnosti o 2 až 3 stupně. Odhaduje se, že každý 1°C snížení teploty dokáže uspořit přibližně 6% nákladů na vytápění.


Systém “předformovaných“ meandrů měděných trubek

Nižší pokojová teplota také umožňuje vyšší relativní vlhkost, která je prospěšná pro dýchací cesty, protože snižuje dehydrataci; a sálavé teplo, vyzařované ze stěn, nevíří prach.

V létě je systém reverzibilní, to znamená, že může být použit pro chlazení a umožňuje snížení teploty v řádu 2 až 3 stupně.

Měděné trubky zlepšují energetickou efektivitu

Díky vynikající tepelné vodivosti mědi (červený kov je například téměř 1000 krát vodivější než plast) lze ve srovnání s plasty dále snížit teplotu vody a systém nevykazuje téměř žádnou tepelnou setrvačnost, což omezuje energetické ztráty. Nižší teplota vody je výhodná ve spojení s obnovitelnými zdroji energie, jako jsou tepelná čerpadla, solární panely a geotermální systémy.

Měď: spolehlivý a udržitelný materiál

Měď nebyla pro toto použití zvolena náhodou: jako materiál číslo jedna v Evropě pro domovní potrubí teplé vody a vytápění je odborníky uznáván pro svou spolehlivost a odolnost proti stárnutí. Měď je díky svým vynikajícím vlastnostem široce používána pro vestavěné systémy po celá desetiletí. 

Měď, zcela nepropustná pro kyslík, zaručuje vzduchotěsnost systému. Stěnový topný systém z mědi nevyžaduje žádnou pravidelnou údržbu: žádné pravidelné proplachování, žádný inhibitor koroze, žádnou protikyslíkovou bariéru ani úpravu vody. A co víc, tvárnost mědi usnadňuje instalaci systému a manipulaci s ním a detekce trubek je také snadná: pokud chcete zavěsit obraz, potřebujete jen detektor kovů.

Životnost mědi je nekonečná a nemá žádnou konečnou fázi. Lze ji recyklovat bez ztráty vlastností znovu a znovu. Měď jako taková je udržitelným materiálem, který je klíčový pro budování cirkulární ekonomiky.


Měď, šampion recyklace

Různé systémy pro nejrůznější požadavky a všechny typy projektů

Stěnové vytápění je skrytá a flexibilní možnost vytápění, vhodná jak pro novostavby, tak pro rekonstrukce. Nabízí alternativu k podlahovému vytápění u určitých typů projektů, například tam, kde jsou omezené prostory pod podlahou nebo v případě slabých nosných konstrukcí. Tento nový způsob vytápění je k dispozici ve dvou různých typech systémů. 

První systém se skládá z různě velkých “předformovaných“ meandrů, které lze přizpůsobit všem tvarům místností a požadovaným výstupům vytápění. Upevňovací držáky, připevněné k trubkám, umožňují přímé uchycení na stěnu a následné pokrytí svrchní vrstvou. Varianta pro „suché“ zdi se připevňuje přímo k zadní straně sádrokartonu. 


Stěnové topení z opláštěných měděných trubek v podkroví

Další způsob instalace vyžaduje pokládku měděných trubek na stěny do spirály, jejíž tvar je určen rozložením tepla. Tenkostěnné měděné potrubí je zafixováno na zdi, která byla nejprve pokryta tepelně a zvukově izolujícími panely. Nakonec jsou stěny s potrubím omítnuty nebo ještě lépe pokryty stříkanou omítkou, což zlepšuje vzduchotěsnost budovy.

„Je to tak snadné.”

Wie verlege ich cuprotherm Wandheizung (Nassputz) von Wieland?

In diesem Video sehen Sie die komplette Anleitung zur Verlegung einer Wandheizung Trockenbau mit cuprotherm von Wieland. Mehr Informationen erhalten Sie auf http://www.wieland-cuprotherm.de

 

Share >

Měděné trubky zlepšují energetickou efektivitu - Díky vynikající tepelné vodivosti mědi (červený kov je například téměř 1000 krát vodivější než plast) lze ve srovnání s plasty dále snížit teplotu vody a systém nevykazuje téměř žádnou tepelnou setrvačnost, což omezuje energetické ztráty. Nižší teplota vody je výhodná ve spojení s obnovitelnými zdroji energie, jako jsou tepelná čerpadla, solární panely a geotermální systémy.
27/05/2019